O każdą biżuterię należy dbać a szczególnie ręcznie robioną.

Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji biżuterii przeze mnie zrobionej 🙂

Najlepszym sposobem na przywrócenie blasku każdej biżuterii jest użycie szmatki do polerowania biżuterii, którą można łatwo kupić w większości sklepów jubilerskich, internetowych i wielu drogeriach. Ściereczka do polerowania biżuterii może służyć latami. Taką ściereczkę otrzymujecie ode mnie wraz z biżuterią miedzianą bądź z kamieniem.

Biżuterię zakładaj jako ostatni dodatek, by uniknąć spryskaniu jej perfumami i zdejmuj ją jako pierwszą.

Przed kąpielą zdejmujemy, nie wchodzimy z nią do słonej wody (naszego czy też innego pięknego morza), basenu z chlorem. Dbajmy o jej suchość!

Koraliki użyte w mojej biżuterii są szklane i gdyby się zdarzyło ją zabrudzić, można bezpiecznie użyć ciepłej wody i mydła w płynie.

Kamienie najlepiej przetrzeć delikatną, miękką szmatką bez żadnych dodatków.

Biżuteria miedziana

Oto kilka miedzianych wskazówek dotyczących czyszczenia (nie używaj do kamieni szlachetnych lub biżuterii koralikowej). Możesz użyć dowolnych produktów gospodarstwa domowego na bazie kwasu:

  • Ocet – (biały, jabłkowy, winny, balsamiczny) Umieść przedmiot w szklanym lub plastikowym pojemniku (nie metalowym). Wlej wystarczającą ilość octu, aż całkowicie zakryje kawałek. Odstaw na około 10-15 minut. Wypłukać. Wysuszyć. i Gotowe!
  • Sok z cytryny lub limonki – Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi octu plus do tego dodaj odrobinę soli.
  • Ketchup wiedzieliście? 😉 Nałóż go szczoteczką do zębów lub miękką szmatką, a następnie dokładnie spłucz. 

Przechowywanie biżuterii

Przechowywanie jest ważniejsze niż nauczenie się jak ją nosić.

Przed włożeniem biżuterii do szkatuły należy ją przetrzeć, ponieważ nosząc cały dzień, zbiera się na niej niewidoczny brud (kurz, pot, wilgoć) a to doprowadzi do szybkiego wyniszczenia.

Biżuterię najlepiej przechowywać w pudełku szczelnie zamkniętym, do środka proponuję włożyć kawałek kredy lub krzemionki aby wchłonęła wilgoć.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *